Artykuł sponsorowany

Rodzinna wycieczka do Zakopanego - przygody nie tylko na stoku, ale i w aquaparku

Rodzinna wycieczka do Zakopanego - przygody nie tylko na stoku, ale i w aquaparku

Zakopane to miejsce, które każdego roku przyciąga rzesze turystów, pragnących spędzić czas aktywnie na stokach narciarskich oraz korzystać z atrakcji miasta. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu, co oferuje Zakopane, zarówno dla miłośników sportów zimowych, jak i tych, którzy szukają relaksu po dniu pełnym emocji.

Tatry Super Ski - największy projekt branży narciarskiej w Polsce

Tatry Super Ski to innowacyjny projekt, który łączy większość stacji narciarskich Podhala, Spisza, Gorców i Pienin. Dzięki niemu, kupując jeden karnet, można korzystać z aż 18 stacji narciarskich, na których do dyspozycji jest 95 zróżnicowanych tras narciarskich o łącznej długości ponad 60 km. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą spróbować swoich sił na różnych stokach i nie ograniczać się tylko do jednej lokalizacji.

Karnet Tatry Super Ski to nie tylko możliwość korzystania z wielu stacji narciarskich, ale także wiele dodatkowych korzyści. Po pierwsze, jest to znaczne oszczędności finansowe - zakup jednego karnetu jest zdecydowanie korzystniejszy niż opłacanie każdej stacji osobno. Po drugie, karnet umożliwia swobodne przemieszczanie się między stokami, co pozwala na lepsze zaplanowanie czasu spędzonego na nartach. Po trzecie, Tatry Super Ski to także możliwość korzystania z dodatkowych atrakcji, takich jak Aqua Park Zakopane.

Aqua Park Zakopane - relaks i regeneracja po dniu na stoku

Aqua Park Zakopane to obiekt o profilu sportowym, rekreacyjno-leczniczym i rozrywkowym, który cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców miasta. Położony na wzgórzu Antałówki w centrum Zakopanego kompleks basenów termalnych oferuje wiele atrakcji wodnych, które pomogą zregenerować zmęczone ciało po dniu spędzonym na stoku.

W Aqua Parku Zakopane każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno dzieci, jak i dorośli mogą korzystać z licznych zjeżdżalni oraz basenów o różnej głębokości. Dodatkowo, dostępne są także baseny z hydromasażem oraz tzw. "leniwe rzeki", które umożliwiają relaksujące pływanie z prądem wodnym.

Jednym z największych atutów Aqua Parku Zakopane jest jego położenie, które umożliwia podziwianie przepięknych widoków na Tatry. Korzystając z otwartych basenów, można jednocześnie cieszyć się niepowtarzalnym krajobrazem górskim, co sprawia, że wizyta w parku wodnym staje się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Inne atrakcje Zakopanego - nie tylko dla narciarzy

Oczywiście, Zakopane to nie tylko stoki narciarskie i Aqua Park. Miasto oferuje również wiele innych atrakcji, które warto odwiedzić podczas rodzinnej wycieczki. Spacer po słynnym Krupówkach, wizyta w Muzeum Tatrzańskim czy przejażdżka kolejką linową na Gubałówkę to tylko niektóre z propozycji. Dla miłośników pieszych wędrówek, Zakopane i okolice oferują mnóstwo szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności. Warto wybrać się na spacer Doliną Strążyską, wizytę przy Morskim Oku czy podziwiać panoramę Tatr z Polany Olczyskiej.

Kulinarne odkrycia i imprezy

Warto również skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej Zakopanego, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków takich jak oscypek, kwaśnica czy placki ziemniaczane. W licznych restauracjach i karczmach serwowane są również dania kuchni międzynarodowej, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Zakopane słynie również z licznych wydarzeń kulturalnych i imprez. Warto sprawdzić aktualny kalendarz imprez i wybrać się na koncert, wystawę czy spektakl teatralny. Dla miłośników sportów zimowych, emocjonującym wydarzeniem może być uczestnictwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi.